Évzáró: Korforduló vs. PLEV

A tavalyi évhez hasonlóan idén is ketté lesz bontva az évzáró verseny. A feltételek és a lehetőségek azonban megváltoztak. Megpróbálom összeszedni miért is lehet jó döntés a PLEV annak, aki ezt a formátumot választhatja.

 

Az első és egyik legfontosabb, amit tudni kell, de szerintem már szinte mindenki tud is az a megváltozott lapkészlet a formátumon. Lényegesen kevesebb lapot kell ismerni azoknak a játékosoknak, akik még csak ismerkednek esetleg nem régóta játszanak a Magus kártyával. A régi lapok akár szövegezésük, akár erejük miatt sem mindig kezdőbarátok.

Az elmúlt 5 év kiegészítőinek lapjait használhatjuk pakliépítéskor annyi kikötéssel, hogy mítikus, ultra, valamint promóciós „gyakoriságú” lapok nem állnak rendelkezésünkre. Ez lényegében egy teljesen új játékélményt eredményez. Nem kell attól félni, hogy leülünk az ellenfél élre húzott Tier1-es paklija ellen és csak nézzük azokat a kártyákat, amiket nekünk egyelőre nem igazán volt esélyünk beszerezni/használni.

Teljesen más a meta, mások az ellenlapok, illetve valószínűsíthető, hogy olyan paklik ellen is játszunk majd, amivel korábban még nem találkoztunk. -saját vélemény, számomra sokkal jobb egy olyan verseny, ami nem arról szól, hogy a 6 meccsemen játszottam két-háromféle pakli ellen- Aki szereti a változatosságot, annak mindenképp azt ajánlom, hogy ebben a formátumban induljon el vasárnap.

Természetesen az a néhány verseny, ami a megújult PLEV formátumban zajlott le, hozott magával némi tapasztalatot. Jelenleg két meghatározó pakliról tudunk (Lesath, Jannara-Kacagó), de ezen kívül számtalan olyan pakli váz áll rendelkezésünkre, ami játékért kiált. A teljesség igénye nélkül (Semven, Tűzvarázslós dobató „kontroll”, Pergető, Anurok, Senko Ryu, Szegénynegyed, Orkok, stb…)

 

A következő fontos tényező: nincsenek „beszerezhetetlen” lapok. Szerintem mindenki ismeri azt a helyzetet, mikor kitalálunk egy jó paklit, viszont sok lapunk nincs meg hozzá. Ezzel az esetek többségében nincs is probléma, a játékosok rendre nagyon szívesen adnak kölcsön lapokat. Viszont az évzáró verseny ilyen szempontból egy kicsit más. Félreértés ne essék, biztosan most is fog lapot adni, aki tud, de azt nem szabad elfelejteni, hogy itt szinte minden aktív/fél aktív játékos indulni szeretne és mindenki arra törekszik, hogy a lehető legjobb paklival tudjon játszani. Ebből eredően amíg egy kisebb versenyen szinte bármit kölcsön lehet kérni, addig most ez koránt sem garantált.

Más a helyzet, ha nem rejtőzés köpenyekre, thóregekre, főnixekre van szükségünk, hanem például kalapácslendítést, manacsapdát és más egyedi spoilereket szeretnénk kérni. Ezekből a lapokból valószínűleg akkor is fognak tudni adni, ha használnak a saját paklijukba néhány darabot.

 

 

Szintén fontos, hogy csak azok a játékosok indulhatnak ezen a formátumon, akik nincsenek a ranglista első 50 helyezettje között. Nos ez elég szubjektív, ugyanis nem mindig a legerősebb játékosok vannak a topban. Itt a lehetőségek nagyban befolyásolják az elért helyezést. Viszont az ötven fő egy olyan széles skála, amibe a legjobb játékosok nagy valószínűséggel beleesnek.

Nem gondolom, hogy ettől sétagalopp lenne a mezőny elejére verekedni magunkat, de szerintem azt mindenki tudja, hogy vannak olyan top játékosok, akikkel szemben ülve gyakorlatilag az esélytelenek nyugalmával kezdjük el kevergetni a paklinkat és a legtöbb, amit tehetünk, hogy figyelünk és próbálunk minél többet ellesni/eltanulni a profizmusukból.

 

 

Zárásképp: Ezen a formátumon bármivel lehet nyerni. Nincs fő esélyes, viszont nagyon sok múlik a pakliépítésen és a hibák számának minimalizálásán. Igyekezzünk a lehető legkonzisztensebben összeállítani dekkünket (megfelelő esemény és akadálylapok választása) és figyelni azokra a szituációkra, trükkökre, amik meccset eldöntőek lehetnek.

 

Toda