A Légió menetelése

Egészen friss az Őszköszöntő élménye, de most nem csak erről szeretnék beszélni, mert a most szombat érdekes helyzete egy korábbi eseményre mutat vissza.

A kezdőkészlet bontott

Kicsit több mint egy hónap telt el a nagy sikerű bontott óta, amin – bár “csak” egy kezdőkészletről van szó –  a Kékarcú bontott létszámához képest alig volt kevesebb résztvevő. Tudjuk persze, hogy a bontott versenyek és az évzárók mindig is a legvonzóbb célpontok voltak, ezeken azon játékosok is részt szoktak venni, akik egyébként hanyagolják a rendszeres versenyzést. Most tehát 75 főt sikerült összehozni. Ez azért is kiemelkedő, mert nagyon sok friss játékos vett részt rajta, és itt szerezte be az első versenyélményét.

Az pedig nagy dolog, ha valakinek az első versenye éppen egy ilyen nívós, nagy szorzós, budapesti verseny. Ezt hívják mélyvíznek. A kártyás közösségünk befogadó erejét mutatja az, hogy a friss játékosokat még a meccsek közben is tanítgatta, segítette a tapasztaltabb. Sok ilyen beszélgetést csíptem el a verseny közben.

A Légió beköszön

Ezen a versenyen pedig a Kényszerű szövetség remekelt, bizonyítékul elég beidéznem Petykó egy mondatát, ami nagyon jól jellemzi a bontott erőviszonyait: “Érdekes statisztikák szombatról: a pozitív mérleggel végzett játékosok körében (első 38 fő) 24 játékos képviselte a Krán-Pyarron szövetséget és 14 fő a Shadon-Gorvik összefogást. Az első hét helyezett Qus Quar szárnyai alatt vitte győzelemre seregeit a 8. (Balint Csenkey- Bencsik) és a 9. (Bukovics Milán) voltak a legjobb hadvezérei a Linora-Terda csapatoknak! Gratulálunk mindenkinek!”

Ezen a bontotton a Krán-Pyar tengely tehát arányaiban jobb eredményeket ért el, de ennek az oka nem a két kezdőkészlet közötti egyensúly különbség, hanem, mert a hozzá bontott két KK pakk átlagosan ennyit dobott ezen a frakción. Ez simán kiderül egy blank játék közben. Eresszétek csak össze bátran a két paklit, mert én ezt tapasztaltam. Ennek ellenére mégis nyomott hagyott ez a fölény metában, már a másnapi versenyen is érződött ez a hatás. Több Rancidias pakli volt jelen, és egy ilyen nyerte meg a versenyt. Miskolcon ez a trend folytatódott, nagyjából minden negyedik pakli kráni volt. Igen, megtapasztaltuk, most már erős elég lett a Légió.

A krániak már a spájzban vannak.

Tehát jött az Őszköszöntő, ezen alapultak az előzetes várakozásaim. Azt gondoltam – és ezzel nem voltam egyedül – hogy a RancibólRanciból, GarranbólGarranból és TestbőlTestből lesz a legtöbb, nagyjából ilyen sorrendben. Volt még pár pakli, amiből egynél több indulóval számoltam, ez pedig a tűzvarázslóktűzvarázslók, RosannaRosanna, JannaraJannara, AllrinAllrin, OquicorrOquicorr és a LesathLesath volt.

A versenyen ehhez képest azért értek meglepetések. A legnagyobb az amundok távolmaradása volt, mindössze ketten választották őket. A másik érdekesség számomra az, hogy ha levesszük azokat a paklikat, amiből legalább 2 volt, akkor is megmaradt a résztvevők közel 40%-a. A mezőny derékhada tehát még most is teljesen egyedi paklikkal jött.

A legkevésbé persze az volt meglepő, hogy a Ranci dekkből volt a legtöbb. Az előzmények alapján várható volt, hogy sokan megfuttatják ezt a frakciót, mert a Kráni kiemelkedettKráni kiemelkedett nagyot dobott ezen a paklin. Emlékszem, a Kékarcú megjelenésekor voltak próbálkozások egy használható Légió dekk megalkotására, de néhány verseny után elhalt ez a vonal. Most viszont újra előbújtak a mappákból.

A Változás törvénye Kránban

Már a miskolci OVV után ott motoszkált a fejemben, hogy tersiusra épülő a pakliból még többet is ki lehet hozni, ha például a Fókusz mechanikával párosítjuk össze. Az Őszköszöntő előtti napokban például Csabival meg is osztottam egy lehetséges laplistámat erről. Ezért is nagy meglepetés volt, amikor láttam, hogy többek között Panyik Zoli is ezen a vonalon indult el, és egy igazán ütőképes dekket hozott össze ennek a kettő vonalnak a kombinációjából.

Úgy érzem, nem zárult le ennek a paklinak az evolúciója, a 40 lapos rohanós és a Fókuszos Ranci – amit én FRancinak rövidítek – mellett előjöhetnek más variációk is, ha kreatív elmék megpörgetik ezt az erős alapot.

Armageddon?

Tehát mostantól ennyi Légió pakli lesz? A rövid válasz, szerintem igen. Hogy baj ez? Nem mondanám, mert ez a pakli sem legyőzhetetlen. A dobogóra most három Garran pakli került, aztán jöttek a Rancik és egy amund, majd a két Rosanna. A top 8-ban tehát 4 féle pakli jutott be, a top 20-ba pedig 11 különböző kalandozóra épülő dekk. Ez azért elég változatos, nem?

Meddig tart a krániak túlsúlya? Erre nem mernék nagy kijelentéseket tenni, de jöjjön 4 érdekes részvételi adat.

2018-05-26 Tatabánya: Az Utolsó test 26% vs. Rancidias 0%

2018-10-27 Őszköszöntő: Rancidias 27% vs. Az Utolsó test 4%

Végszó

Egyrészt gratulálok a három dobogósnak:

  1. Magyar Zoltán Máténak,
  2. Petus Lászlónak és
  3. Kecskeméti Zsoltnak.

Kiválóan összerakott paklikkal, nagyon szép játékkal és szoros mérkőzéseken húzták be ezt az eredményt. Néhány meccsüket volt szerencsém meglesni, izgalmas pillanatokat láttam.

Másrészt köszönet a szervezőknek, akik most is kiváló munkát végeztek. Petykó és Kalap úr szépen állták a sarat, és biztosították nekünk a verseny zavartalanságát.

Harmadrészt jó volt látni sok ismerős és ugyanannyi ritkán látott vagy új arcot is a versenyen, remélem, ti is jól éreztétek magatokat. A nagyversenyek közül most szombaton jön egy PLEV állomás, majd pár hét múlva a pécsi OVV, ami gyakorlatilag “lezárja” az idei pontszerző bajnokságot. Remélem, sokatokkal találkozunk ott is.

Nektek tetszik a mostani meta?